Mecsek Bylinný čaj Praslička roľná 50g

Mecsek Bylinný čaj Praslička roľná 50g

1.47 €
Výrobca: Mecsek Tea
Kód produktu: MD1277
Dostupnosť: Skladom

Popis

Praslička roľná priaznivo pôsobí na močové ústrojenstvo a cievny systém. Má močopudné účinky, bohato sa využíva pri liečbe zápalov močového mechúra, odvodňuje, prečisťuje močové cesty a obličky, odstraňuje..

Praslička roľná priaznivo pôsobí na močové ústrojenstvo a cievny systém. Má močopudné účinky, bohato sa využíva pri liečbe zápalov močového mechúra, odvodňuje, prečisťuje močové cesty a obličky, odstraňuje obličkové kamene, vyplavuje piesok z močových ciest, ale aj z kĺbov. Znižuje prejavy dny, reumy, odstraňuje bolesti svalov a kĺbov, je účinná pri liečbe artritídy. Je dôležitá i pre posilnenie imunity. Pripravovať si ju môžete ako čaj na užívanie zvnútra, ale aj ako odvar na vonkajšie prejavy. 

Zloženie: Praslička roľná vňať (Equiseti herba)

Balenie: 50g
Typ: sypaný

Príprava:  1 čajovú lyžicku sušenej prasličky zalejte 2 - 2,5 dl vriacej vody a priveďte do varu. Varte aspoň 8-10 minút a potom ju nechajte ešte ďalších 10-20 minút pod pokrievkou lúhovať. Čaj sceďte a vypite, najlepšie na jeden raz. Čaj z prasličky si pripravujte 1-2 krát denne a pri chorobe v slabšej verzii aj viackrát.

Na odvar, ktorý môžete použiť na potieranie rán či boľavých kĺbov, si pripravte v hrnci 0.5 litra vody a pridajte 3 polievkové lyžice sušenej prasličky. Odvar varte aspoň polhodinu a potom odstavte. Rastlinu sceďte a odvar nechajte vychladnúť. Potierajte problémové miesta alebo si pripravte kúpeľ na nohy.

Pozor: Nepoužívajte, ak máte srdcové problémy. Môže sa piť nepretržite počas 6 týždňov,
Skladovanie: V suchej, chladnej miestnosti.

Krajina pôvodu: Maďarsko

Upozornenie: Výživový doplnok nie je určený ako náhrada pestrej stravy ani nenahrádza zdravý životný štýl. Neprekračujte ustanovenú dennú dávku. Ukladajte mimo dosah detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.