Menu
MÔJ KOŠÍK

Vitamin Station Hladina Vitamínu D Rýchly test 1 ks

Vitamin Station Hladina Vitamínu D Rýchly test 1 ks
Vitamin Station Hladina Vitamínu D Rýchly test 1 ks
15.90 €

Kúpte si test Hladiny vitamínu D, pomocou ktorého si jednoducho a rýchlo overíte svoj zdravotný stav. Znížte riziko ochorenia a otestujte svoje zdravie.

Aké sú výhody Rýchlotestu Hladina vitamínu D?

 • Môžete otestovať zdravie svojho imunitného systému v priebehu niekoľkých minút

 • Jednoduché použitie

 • Spoľahlivé výsledky s 1 kvapkou krvi okamžite

 • Používa sa na stanovenie nedostatku vitamínu D

  ZAMÝŠĽANÉ POUŽITIE

  Kazeta na rychle otestovanie hladiny vitaminu D predstavuje rychly imunologicky chromatograficky test na semikvantitativne určenie hladiny 25-hydroxyvitaminu D (25 (OH) D) v plnej krvi odobratej zo špičky prsta. Tento test ponuka predbežny diagnosticky vysledok a može sa použiť na skrining nedostatočnej hladiny vitaminu D.

   

  VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE

  Nazov „vitamin D“ označuje skupinu sekosteroidov rozpustnych v tukoch, ktore su zodpovedne za zvyšene vstrebavanie vapnika, železa, horčika, fosfatov a zinku v črevach. U ľudi patria k najdoležitejšim členom tejto skupiny vitaminy D3 a D2.[1] Vitamin D3 sa vytvara prirodzene v ľudskej pokožke po jej vystaveni ultrafialovemu žiareniu a vitamin D2 sa prijima najma v potrave. Vitamin D sa prenaša do pečene, kde sa metabolizuje na 25-hydroxyvitamin D. V zdravotnictve sa krvny test na určenie hladiny 25-hydroxyvitaminu D použiva na zistenie koncentracie vitaminu D v tele. Koncentracia 25-hydroxyvitaminu D (vratane D2 a D3) v krvi sa považuje za najlepši indikator stavu vitaminu D. Nedostatok vitaminu D momentalne dosahuje rozsah globalnej epidemie. [2] V skutočnosti každa bunka v tele obsahuje receptory pre vitamin D, čo znamena, že na spravne fungovanie potrebuje „dostatočnu“ hladinu vitaminu D. Zdravotne rizika suvisiace s nedostatkom vitaminu D su vyrazne zavažnejšie, ako sa predpokladalo. Nedostatok vitaminu D suvisi s roznymi zavažnymi ochoreniami: osteoporoza, osteomalacia, skleroza multiplex, kardiovaskularne ochorenia, komplikacie v tehotenstve, diabetes, depresie, mŕtvica, autoimunitne ochorenia, chripka, rozne typy rakoviny, infekčne ochorenia, Alzheimerova choroba, obezita, vyššia mortalita, atď.[3]

   Bibliografia:

  1. Holick MF (marec 2006). High prevalence of vitamin D inadequacy and implications for health. Mayo Clinic Proceedings. 81 (3): 353–73.

  2. Eriksen EF, Glerup H (2002). Vitamin D deficiency and aging: implications for general health and osteoporosis. Biogerontology. 3 (1-2): 73–7.

  3. Grant WB, Holick MF (jun 2005). Benefits and requirements of vitamin D for optimal health: a review. Alternative Medicine Review. 10 (2): 94–111.

   

  OBSAH BALENIA

  Balenie obsahuje materiál potrebný na vykonanie testu:

  1. Testovacia kazeta

  2. Pufer (len na jedno použitie)

  3. Lanceta

  4. Tampon napusteny alkoholom

  5. Kapilarna pipeta

  6. Pribalovy letak

  7. Karta s farebnou legendou

   

  POSTUP

  1. Umyte si ruky mydlom a oplachnite ich čistou teplou vodou.

   

   

   

   

   

   

   

  2. Predtym, ako otvorite obal, zabezpečte, aby mal izbovu teplotu. Otvorte vrecko, vyberte z neho kazetu a umiestnite ju na čisty rovny povrch. Do jednej hodiny vykonajte test. Najlepšie vysledky ziskate, ak test vykonate okamžite po otvoreni folioveho vrecka. Vyberte pipetu, skumavku s pufrom, lancetu a tampon napusteny alkoholom a položte ich do blizkosti testovacej kazety.

   

   

   

   

   

   

   

  3. Jemne potiahnite a odstraňte uvoľneny vrchnak lancety.

   

   

   

   

   

   

   

  4. Tamponom napustenym alkoholom očistite konček prostrednika alebo prstennika, ktory bude miestom odberu. Nechajte vyschnuť.

   

   

   

   

   

   

   

  5. Stranou, z ktorej ste odstranili vrchnak, naň pritlačte lancetu. Jej hrot sa automaticky a bezpečne po použiti stiahne spať. Masirujte dlaň smerom ku končeku prsta prostrednika alebo prstennika, z ktoreho odoberate krv tak, aby ste sa nedotkli miesta vpichu.

   

   

   

   

   

   

   

  6. Ruku, z ktorej odoberate krv, ponechajte zvesenu a masirujte ku končeku, ktory bol napichnuty, aby ste ziskali kvapku krvi.

   

   

   

   

   

   

   

  7. Bez stlačenia končeka kapilarnej pipety ju priložte ku kvapke krvi. Krv sa nasaje do kapilárnej pipety kapilárnymi silami až po rysku vyznačenú na kapilárnej pipete. Ak krv nedosiahne po naznačenu rysku, znovu pomasirujte bruško prsta tak, aby ste ziskali vačšiu vzorku krvi. Zabraňte nasatiu vzduchovych bubliniek.

   

   

   

   

   

   

   

  8. Natiahnutú krv uvoľnite do jamky na vzorku (S) na kazete stlačenim konca pipety.

   

   

   

   

   

   

   

  9. Počkajte, kym krv uplne vsiakne do jamky. Odskrutkujte uzaver fľaštičky s pufrom a pridajte do jamky na pufer na kazete 2 kvapky pufra (B). Spustite časovač.

  10. Počkajte na zobrazenie farebnej čiarky (čiarok). Po 10 minútach odčítajte výsledky. Porovnajte intenzitu testovacej čiarky (T) s farebnou legendou na určenie hladiny vitaminu D, ktora je sučasťou supravy, a odčitajte hladinu vitaminu D vo vašej krvi. Neodčitavajte vysledky po uplynuti 20 minut.

   

  ODČÍTANIE VÝSLEDKOV

  Podľa ilustrácie porovnajte intenzitu čiarky T s farebnou legendou na určenie hladiny vitamínu D, ktorá sa dodáva so súpravou.

   

   

   

  CHÝBA

  Zobrazia sa dve oddelené farebné čiarky. Jedna sa nachadza v kontrolnej oblasti (C) a druha by sa mala zobraziť v testovacej oblasti (T). Intenzita čiarky v testovacej oblasti (T) je rovná alebo tmavšia ako čiarka zodpovedajúca hodnote 10 ng/ml na farebnej legende dodavanej so supravou.

   

   

   

   

  NEDOSTATOČNÁ HLADINA

  Zobrazia sa dve farebné čiarky. Jedna sa nachadza v kontrolnej oblasti (C) a druha by sa mala zobraziť v testovacej oblasti (T). Intenzita čiarky v testovacej oblasti (T) je tmavšia ako čiarka zodpovedajúca hodnote 30 ng/ml na farebnej legende dodavanej so supravou a svetlejšia ako čiarka zodpovedajúca hodnote 10 ng/ml na farebnej legende dodavanej so supravou.

   

   

   

   

  DOSTATOČNÁ HLADINA

  Zobrazia sa dve farebné čiarky, jedna sa má vždy vyskytovať v kontrolnej oblasti (C) a slabo vyfarbená čiarka má byť v testovacej oblasti (T). Intenzita čiarky v testovacej oblasti (T) je rovná alebo svetlejšia ako čiarka zodpovedajúca hodnote 30 ng/ml na farebnej legende dodavanej so supravou.

   

   

   

   

  NADMERNÁ HLADINA

  V kontrolnej oblasti (C) sa zobrazí jedna farebná čiarka. V testovacej oblasti (T) sa nezobrazi žiadna viditeľna farebna čiarka. V pripade nadmernej hladiny vam odporučame poradiť sa s lekarom.

  NEPLATNÝ VÝSLEDOK

  V kontrolnej oblasti sa nezobrazí žiadna čiarka. Najčastejšou pričinou nezobrazenia kontrolnej čiarky je dodanie nedostatočneho množstva vzorky alebo nespravny postup. Skontrolujte postup a test zopakujte s novou testovacou supravou. Ak problem pretrvava, okamžite prestaňte použivať testovaciu supravu a obraťte sa na lokalneho distributora.

   
  PREVENTÍVNE OPATRENIA

   

  Pred vykonaním testu si prečítajte všetky informácie uvedené v tomto príbalovom letáku.

  • Služi iba na diagnosticke samotestovanie in vitro.

  • V priestore, v ktorom manipulujete so vzorkami alebo supravami, nejedzte, nepite ani nefajčite.

  • Skladujte na suchom mieste pri teplote 2 až 30 °C (36 – 86 °F), vyhnite sa miestam s nadmernou vlhkosťou. V pripade, ak bol poškodeny foliovy obal alebo došlo k jeho otvoreniu, supravu nepoužite.

  • Tato testovacia suprava služi iba na predbežne testovanie a vysledky, ktore su opakovane mimo normalu, je potrebne konzultovať s lekarom alebo zdravotnickym pracovnikom.

  • Presne dodržte určeny čas.

  • Test použite iba raz. Testovaciu kazetu nerozoberajte ani sa nedotykajte testovacieho okienka.

  • Suprava sa nesmie zmraziť ani použivať po datume exspiracie vytlačenom na obale.

  • Uchovavajte mimo dosahu deti.

  • Použity test sa ma zlikvidovať podľa miestnych predpisov.

   

  SKLADOVANIE A STABILITA

   

  Skladujte uzatvorene v zapečatenom vrecku pri izbovej teplote alebo v chladničke (2 – 30 °C). Test je stabilny do datumu exspiracie vytlačeneho na zapečatenom vrecku. Test musi až do jeho použitia ostať v zapečatenom vrecku. NEZMRAZUJTE. Nepouživajte po datume exspiracie.


  Na našej webovej stránke používame cookies, aby sme zaistili lepšiu užívateľskú skúsenosť. Prehliadaním tejto webovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Zásady ochrany osobných údajov.